O stronie

Tu Sylwia i Michał

W wolnej chwili patrzymy daleko przed siebie i próbujemy przesuwać własne horyzonty, gdzieś dalej, gdzie indziej. Książką, muzyką, filmem, a przede wszystkim podróżą. „Świat jest jak księga – kto nie podróżuje, ten czyta tylko jedną stronę” – przeczytaliśmy słowa św. Augustyna na ścianie jednego z pekińskich hosteli.
Trzymając się tej wskazówki, poszukujemy, poznajemy, komplikujemy, wzbogacamy się o nowe punkty widzenia, doświadczamy.
W tej przygodzie, postanowiliśmy podzielić się częścią swoich przeżyć. W końcu jak pisze Dariusz Czaja „podróż by nabrała kształtów, by zaczęła realnie znaczyć musi zostać – w ten czy inny sposób – opowiedziana”. Nierzadko pretekstem jest doświadczenie innych – konfrontujemy się z nim, porównujemy, czerpiemy inspirację.

Zapraszamy do wirtualnej podróży i wymiany doświadczeń – dwakapi🙂

A w szczegółach:

W „Co przeczytać?” polecamy książki, które naszym zdaniem mogą pomóc „we wdrożeniu się” w klimat przed wyruszeniem w drogę. Przede wszystkim to opowieści o danym kraju, ale czasem także historia dla której ten kraj jest tłem.

W „Czego posłuchać?” prezentujemy zdecydowanie subiektywny wybór muzyki, która pozwala na przedłużenie wyjazdowej atmosfery na długo po powrocie do domu:) Często to wykonawcy „przywiezieni” z podróży, poleceni przez miejscowych. Głównie to rock i folk choć przy Bałkanach nie oparliśmy się przed wrzuceniem jedynego w swoim rodzaju dla ego miejsca turbo-folku;)

Pod tekstem często znajduje się„dwakapi poleca” – to drobna propozycja po co warto w kontekście opisywanego miejsca jeszcze sięgnąć.

 

0 comments on “O stronie

Dodaj komentarz